Neoriginální texty – častý problém e-shopů

Nerozumné používání neoriginálních (převzatých) textů je jedním z nejčastějších problémů českých e-shopů. Toto si můžete bez problému ověřit například na „srovnávačích cen“, když si porovnáte texty jednotlivých e-shopů.

PR článek

Úspory na nesprávném místě

Zajímavé na problému je zejména to, že neoriginální texty běžně používají i jinak kvalitně zpracované e-shopy. Dokonce se často stává, že si provozovatelé e-shopů spíš zaplatí drahé plošné reklamní kampaně, ale vynaložit prostředky a čas na kvalitní otextování webu jim přijde zbytečné.

To jim nikdo nevysvětlil, jak jsou texty důležité (a jak fungují vyhledávače)? Jaké ajťáky si to ty e-shopy zaměstnávají?  Nebo žádné odborníky nemají a vše pro ně dělá externí firma? Tak proč jim ta firma nevysvětlila, že neoriginální a neoptimalizované texty jsou problém?

Ať je to tak, či onak – české e-shopy texty pořád podceňují. Pravděpodobně jim plně nedochází, jak velký vliv mají na návštěvnost webů a zákaznické chování.

Internetová gramotnost

Na vině bude pravděpodobně především obecně nízká internetová gramotnost občanů. Naše školství sice člověka vybaví relativně vekou sumou znalostí, ale o stále vlivnější globální síti se toho dítě ve škole bohužel moc nedozví. Pokud tedy člověk není v oboru profesionál, nebo se sám o problematiku nezajímá, nemůže některé věci vůbec tušit.

Teoretická příprava

Začínající provozovatelé e-shopů by se tedy rozhodně nejprve měli řádně seznámit s problematikou – ušetří si tak spoustu času a spoustu zbytečných starostí. Dnešní nabídka tematických kurzů a školení je naprosto dostatečná.

Nebo začínající provozovatel e-shopu může jít tou cestou, že si najme kvalitní externí firmu, která za něj vše komplexně vyřeší. Člověk ale musí pečlivě vybírat, aby si najal skutečné profíky. Důvěra ve schopnosti externí firmy je důležitá.

Obecná rada na závěr: Nejdříve optimalizujete texty – a až potom spusťte reklamu.

Označeno s: , , , ,
Označeno v Texty pro web

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*